Апоел (Рамат Ган), където играят българските футболисти Елин Топузаков, Димитър Телкийски и Крум Бибишков, записа девета поредна загуба в първенството на Израел. Апоел отстъпи с 1:2 като домакин пред Бней Сачнин в мач от 12-ия кръг. Топузаков и Бибишков бяха титуляри за тима си, като Топчо записа цял мач, а Бибишков остана на терена до 69-ата минута. Телкийски не игра.

Ахмед Касум изведе гостите напред в 17-ата минута, но 5 минути по-късно Идан Срур изравни. В 70-ата минута Кристиан Денлече донесе трите точки за Бней Сачнин.

Апоел продължава да заема последното 16-о място в подреждането с 1 точка. Водач е Ирони Кирят Шмона с 25 точки, пред Макаби (Хайфа) също с 25 и Апоел (Тел Авив) с 23 точки и мач по-малко./БЛИЦ