Българинът Петър Златинов игра 65 минути при втората загуба от Спартак (Търнава) в турнира Лига Европа, този път с 1:3 в Азербайджан. Първият мач от първия квалификационен кръг на надпреварата завърши също с победа на тима от Словакия с 2:1 и така с общ резултат 5:2 Спартак се класира напред.

Топеца бе сменен в 65-ата минута от Асиф Мамадов. Домакините поведоха още в 11-ата минута, но гостите вкараха три гола чрез Сукеник, Кожух и Прохаска. Гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Ханцел в 59-ата минута, но това не им попречи да задържат победата.

Друг българин – Димитър Наков игра цял мач за Иртиш (Казахстан) при победата с 2:1 като домакин срещу унгарския Халадаш. Гостите се класират напред, тъй като биха в първия мач с 1:0 и с повече голове на чужд терен стигнаха до 2-ия квалификационен кръг.

Резултатите до момента:
Окжетпес (Каз) – ЗИМБРУ (Мол) 0:2 (2:1), ФК Мика (Арм) – ХЕЛЗИНГБОРГ (Шв) 1:1 (1:3), Иртиш (Каз) – ХАЛАДАШ (Унг) 2:1 (0:1), ЗЕСТАФОНИ (Груз) – Лисбурн (С. Ирл) 6:0 (5:1), Интер Баку (Азер) – СПАРТАК ТЪРНАВА (Слвк) 1:3 (1:2), МТЗ РИПО (Блрс) - Сутиеска (Черна гора) 2:1 след продължения, 1:1 в редовното време (1:1), Ренова (Мак) – ДИНАМО (Минск) 1:1 (1:2)

*Заб.: Отборите с главни букви се класират за 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, в скоби е резултатът от първия мач