Българският футболист Петър Златинов донесе победата на Интер (Баку) с 1:0 като гост на Габала в мач от 17 кръг на първенството на Азербайджан.

Топеца се разписа в 88-ата минута, когато се оказа на правилното място след изпълнението на наказателен удар.

Друг българин в първенството на Азербайджан – Иван Цветков се отличи с гол и асистенция за Хазар (Ленкоран) при победата с 2:1 като гост на Муган.

В 33-ата минута българинът подаде за попадението на Марио, а след това ролите се размениха. В 55-ата Марио центрира на далечната греда, а Цветков се разписа с глава. Едилович върна един гол за домакините в 79-ата минута.

Лидер в класирането с 36 точки е Интер (Баку), докато Хазар (Ленкоран) е на второ място, само с точка по-малко./БЛИЦ