Фернандо Торес вкара втория си гол за сезона и получи червен картон при победата на Челси с 4:1 над новака Суонзи в мач от 6 кръг на Висшата лига.

Хлапето откри резултата в 29-ата минута, а десет по-късно получи червен картон. Испанецът бе изгонен от рефера Майк Дийн за влизане с двата крака срещу Марк Гауър. Това е първият червен картон на Торес във Висшата лига, но Челси за втори пореден мач завършва с 10 души след отстраняването на Алекс в мача за Карлинг Къп срещу Фулъм в сряда.

Рамиреш вкара два гола за “сините”, а Дидие Дрогба отпразнува с попадение завръщането си в игра след лечение на контузия. Ашли Уилямс се разписа за Суонзи.

Нюкасъл продължава без загуба от началото на сезона и остана на четвърто място, след като сенегалският нападател Демба Ба се отчете с хеттрик при успеха с 3:1 над Блекбърн.

Тотнъм записа трети пореден успех в първенството. “Шпорите” се наложиха с 2:1 над Уигън и излязоха на шесто място в класирането. Рафаел ван дер Ваарт и Гарет Бейл бяха точни за лондончани през първото полувреме, а Мохамед Диаме върна едно попадение след почивката. Уигън завърши мача с 10 души, след като Стив Гохури получи втори жълт картон в 63-ата минута./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
24.09.11
14:45 ч.
Манчестър Сити – Евертън 2:0
1:0 Марио Балотели (68), 2:0 Джеймс Милнър (89)
24.09.11
17:00 ч.
Арсенал – Болтън 3:0
1:0 Робин ван Перси (46), 2:0 Робин ван Перси (71), 3:0 Александър Сонг (89)
24.09.11
17:00 ч.
Челси – Суонзи 4:1
1:0 Фернандо Торес (29), 2:0 Рамиреш (36), 3:0 Рамиреш (76), 3:1 Ашли Уилямс (86), 4:1 Дидие Дрогба (90+4)
24.09.11
17:00 ч.
Ливърпул – Уулвърхемптън 2:1
1:0 Роджър Джонсън (11-автогол), 2:0 Луис Суарес (38), 2:1 Стивън Флетчър (49)
24.09.11
17:00 ч.
Нюкасъл – Блекбърн 3:1
1:0 Демба Ба (27), 2:0 Демба Ба (30), 2:1 Дейвид Хойлит (37), 3:1 Демба Ба (54)
24.09.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Фулъм 0:0
24.09.11
17:00 ч.
Уигън – Тотнъм 1:2
0:1 Рафаел ван дер Ваарт (3), 0:2 Гарет Бейл (23), 1:2 Мохамед Диаме (50)
24.09.11
19:30 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 76 мача, 20 победи за Сток Сити, 24 равенства, 32 победи за Манчестър Юнайтед