Фернандо Торес вкара първия си гол за Ливърпул от април насам и донесе на тима си победата с 1:0 над Уест Бромич в мач от 3 кръг на английската Висша лига.

Торес бе титуляр за втори път след световното първенство и пропусна няколко положения преди да се разпише в 66-ата минута.

Това бе първото му попадения за “червените” от успеха с 4:1 над Бенфика през април в Шампионската лига. Испанецът не се бе разписвал във Висшата лига от март, когато вкара за победата на Ливърпул с 3:0 над Съндърланд.

Уест Бромич завърши мача с 10 души, след като Джеймс Морисън получи директен червен картон за фаул срещу Торес в последните минути на двубоя.

Съндърланд сложи край на успешния старт на сезона за Манчестър Сити, след като се наложи с 1:0 над “гражданите” с гол от дузпа в самия край на мача.

Дарън Бент бе точен от наказателния удар, който сам спечели. Той бе фаулиран от Майка Ричардс. Това бе първата победа за “черните котки” от старта на първенството и първи успех над Сити от близо 10 години./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

От 28 август (събота)
Блекбърн - Арсенал 1:2
0:1 Тео Уолкот (20), 1:1 Маме Бирам Диуф (27), 1:2 Андрей Аршавин (51)

Блекпул - Фулъм 2:2
0:1 Боби Замора (35), 1:1 Джон Пенцил (71-автогол), 2:1 Люк Варней (76), 2:2 Диксън Етуху (87)

Челси - Сток Сити 2:0
1:0 Флоран Малуда (32), 2:0 Дидие Дрогба (77-дузпа)

Тотнъм - Уигън 0:1
0:1 Уго Родалега (80)

Уулвърхемптън - Нюкасъл 1:1
1:0 Силван Ебанкс-Блейк (44), 1:1 Андрю Керъл (63)

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:0
1:0 Уейн Рууни (33-дузпа), 2:0 Нани (50), 3:0 Димитър Бербатов (69)

От 29 август (неделя)
Болтън - Бирмингам 2:2
0:1 Роджър Джонсън (4), 0:2 Крейг Гарднър (50), 1:2 Кевин Дейвис (70-дузпа), 2:2 Роби Блейк (80)

Ливърпул - Уест Бромич 1:0
1:0 Фернандо Торес (66)

Съндърланд - Манчестър Сити 1:0
1:0 Дарън Бент (90+1-дузпа)

На 29 август (неделя) от 18:00 часа