Фернандо Торес вкара първия си гол от октомври насам, а добави и второ попадение за успеха на Челси с 5:2 над Лестър в четвъртфинален мач от ФА Къп.

Купеният за 50 милиона паунда през януари 2010 г. испанец се разписа за “сините” в 67-ата минута, а вторият му гол дойде пет минути преди края на мача.

Ранни попадения на Гари Кейхил и Саломон Калу бяха дали на лондончани контрол над мача, а Раул Мейрелеш реализира петия гол за домакините в добавеното време.

Лестър се отчете с попадения на Джърмейн Бекфорд и Бен Маршал. Българският защитник Александър Тунчев бе в разширения състав на “лисиците” за мача, но не попадна в групата за самия двубой.

Победата продължи възраждането на Челси под ръководството на новия мениджър Роберто ди Матео. Откакто италианецът замени Андре Вияш-Боаш, “сините” записаха четири поредни успеха – по един в първенството, Шампионската лига и два за ФА Къп.