Атлетико (Мадрид) се наложи с класическото 3:0 при гостуването на лидера в китайското първенство Шанхай СИПГ. Антоан Гризман вкара две попадения за успеха, а едно добави Фернандо Торес.

Проверката се игра на 80-хилядния "Шанхай Стейдиъм". Китайският тим, воден от Свен-Йоран Ериксон, също имаше няколко добри положения, но Ян Облак не трепна.

В 6-ата минута Гризман пропусна да вкара с петичка, но три минути по-късно се реваншира с красиво попадение. Френският стрелец пое технично дълго подаване и без забавяне реализира в ниския ляв ъгъл - 0:1.

В 24-ата Коке асистира на Гризман за втория му гол в срещата.

Втората част започна с бързо попадение на Фернандо Торес. Нападателят отбеляза с първото си докосване в мача. Яник Ферейра Караско центрира отляво и Ел Ниньо засече точно с глава - 0:3.

В 61-ата Торес изпусна да реализира за втори път след ново добро подаване на бившия играч на Монако.

Така тимът на Диего Симеоне записа три победи в проверките си до момента, едната от които след дузпи. На 8 август е последната контрола на Атлетико (Мадрид) - срещу Реал Сосиедад.