Торино постигна по впечатляващ начин втората си победа за сезона в Италия. В мач от 6-ия кръг на Серия "А" торинци попиляха Аталанта с 5:1 като гости. При това осъществиха пълен обрат.

Домакините от Бергамо излязоха напред в 28-ата минута благодарение на гол на Денис. Роландо Бианки обаче възстанови равенството от дузпа десетина по-късно. Така завърши първата част и едва ли някой е очаквал какво ще се случи след паузата.

За почти четвърт час гостите от Торино си осигуриха категоричния успех. Първо в 62-ата Гази покачи на 2:1, а четири след това Стеванович вкара за 3:1. Д'Амброзио се разписа за 4:1 в 73-ата, докато последният гол беше дело на Роландо Бианки.

Победата изкачи Торино временно на шесто място с 8 точки. Аталанта пък се смъкна на 16-ата позиция с 5 точки.

В същото време Палермо се поздрави за първи път с успех през този сезон, след като би с 4:1 Киево. С хеттрик за домакините се отчете Фабрицио Миколи, който беше точен в 13-ата, 59-ата и 82-ата. Две по-рано преди последното му попадение пък се разписа Джорджи. Гостите бяха отсрамени от Ригони, който изравни резултата в 28-ата минута. Палермо завърши двубоя с човек по-малко, защото в 62-ата втори жълт картон получи Бриенца.

С трите точки сициалианците се изкачиха над чертата и вече са 17-и с 4 т. Киево е с една по-малко в актива си и позиция по-надолу.

С още един изразителен резултат беше белязан този кръг. Болоня стигна до втория си успех след 4:0 над  Катания. Два гола отбеляза Алберто Джилардино, а по веднъж се разписаха Гуаренте и Коне. Червен картон за гостите в 83-ата получи Калапай.

Победата прати Болоня на 12-а позиция със 7 точки, докато Катания е вече десети с една повече в актива си.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 6 КРЪГ
29.09.12
19:00 ч.
Парма – Милан 1:1
0:1 Стефан ел Шаарави (50), 1:1 Даниеле Галопа (66)
29.09.12
21:45 ч.
Ювентус – Рома 4:1
1:0 Андреа Пирло (11), 2:0 Артуро Видал (16-дузпа), 3:0 Алесандро Матри (19), 3:1 Пабло Освалдо (69-дузпа), 4:1 Себастиан Джовинко (90)
30.09.12
13:30 ч.
Удинезе – Дженоа 0:0
30.09.12
16:00 ч.
Аталанта – Торино 1:5
1:0 Денис (28), 1:1 Роландо Бианки (38-дузпа), 1:2 Алесандро Гази (62), 1:3 Ален Стеванович (66), 1:4 Данило Д'Амброзио (73), 1:5 Роландо Бианки (76)
30.09.12
16:00 ч.
Болоня – Катания 4:0
1:0 Тиберио Гуаранте (19), 2:0 Алберто Джилардино (40), 3:0 Алберто Джилардино (61), 4:0 Панайотис Коне (90+4)
30.09.12
16:00 ч.
Каляри – Пескара 1:2
0:1 Кристиан Терлици (50), 0:2 Владимир Вайс (76), 1:2 Маурисио Пиния (82-дузпа)
30.09.12
16:00 ч.
Лацио – Сиена 2:1
1:0 Едерсон (18), 2:0 Кристиян Ледесма (38-дузпа), 2:1 Масимо Паци (90+1)
30.09.12
16:00 ч.

Палермо – Киево 4:1
1:0 Фабрицио Миколи (13), 1:1 Марко Ригони (28), 2:1 Фабрицио Миколи (59), 3:1 Луиджи Джорджи (80), 4:1 Фабрицио Миколи (82)

Баланс: 150 мача, 62 победи за Интер, 50 равенства, 38 победи за Фиорентина

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК