Торино излъга като домакин Лацио с 1:0 при непрекъснат снеговалеж в среща от 29-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото и победно попадение за „биковете” отбеляза резервата Жонатас (82).

Лацио бе близо до гола в 10-ата минута, когато след центриране на Гонсалес удар с глава на Лорик Кана срещна напречната греда, а след това Гонсалес опита шут, но неточно. Нещата за Орлите станаха много лоши в 17-ата минута, когато Мишел Сиани бе изгонен за два жълти картона. Защитникът на Лацио получи две официални предупреждения в рамките на 43 секунди. Първо изрита Барето, а след това отново съсече същия съперник и съдията го прати под душовете. Въпреки числения си превес „биковете” не успяха да вкарат гол до края на първата част.

След почивката снегът продължаваше да вали силно и се наложи реферът да спира мача за известно време. Организаторите трябваше да изчистят снежната покривка от голлинията на двете врати. Тежките условия затрудняваха много и двата отбора. Домакините очаквано имаха инициативата, но усилията им дадоха резултат едва в 82-ата минута, когато влезлият като резерва бразилец Жонатас реализира с първия си удар в мача единственото и победно попадение.

С този успех Торино събра 35 точки и се изкачи на 12-а позиция във временното подреждане. Лацио пък се смъкна до седмата позиция с 47 точки и вече е извън местата, даващи право на участие в евротурнирите.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
16.03.13
19:00 ч.
Катания – Удинезе 3:1
1:0 Алехандро Гомес (49), 2:0 Алехандро Гомес (67), 3:0 Франческо Лоди (71), 3:1 Луис Муриел (81)
16.03.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Мирко Вучивич (61), 0:2 Клаудио Маркизио (73)
17.03.13
13:30 ч.
Сиена – Каляри 0:0
17.03.13
16:00 ч.
Наполи – Аталанта 3:2
1:0 Кавани (4-д), 1:1 Канаваро (31-авт.), 2:1 кавани (65), 2:2 Денис (73), 3:2 Пандев (82)
Фиорентина – Дженоа 3:2
1:0 Акуилани (33), 1:1 Портанова (58), 2:1 Куадрадо (62), 2:2 Антонели (69), 3:2 Касани (77-авт.)
Рома – Парма 2:0
1:0 Ерик Ламела (7), 2:0 Франческо Тоти (70)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ