Франческо Тоти се превърна в герой за Рома при победата с 2:0 над Лацио в 136-ото дерби на Рим. Мачът се игра пред само 50 хиляди зрители на “Стадио Олимпико”, а “вълците” продължиха традицията и вече 14 години нямат загуба у дома от големия съперник.

Лацио започна малко по-добре и още в 4-ата минута Матусалем стреля точно, но Дони улови. След 25-ата минута Рома изравни играта, но до края на първото полувреме не се случи почти нищо интересно.

След паузата Франческо Тоти поведе тима си. Вучинич направи два пропуска преди Принца на Рим да открие резултата в 70-ата минута. Писаро чукна топката към Тоти от пряк свободен удар и капитанът на "вълците" със страхотен удар направи 1:0. В добавеното време Рома получи дузпа и Тоти с мощен удар не сгреши за крайното 2:0.

Нападателят вече има осем гола във Вечното дерби на Рим, като не се бе разписвал срещу “орлите” в последните пет години.

Лацио заема петата позиция в класирането с 51 точки, а Рома е на 6-а с 29. Това е последното място, което дава право за участие в евротурнирите./БЛИЦ