Капитанът Франческо Тоти вдъхнови победата на Рома с 4:2 над Фиорентина в мач от 16 кръг на Серия “А”. Срещата беше изпъстрена с грешки на страничните съдии, като дори при първото попадения на “виолетовите” останаха съмнения за засада.

Леандро Кастан даде аванс на “вълците” в седмата минута. Панайотис Тахцидис засече с глава центриране на Тоти, а Кастан подложи главата си на голлинията и продължи топката към мрежата.

Фиорентина изравни седем минути по-късно. Пас на Борха Валеро намери Родригес зад гърба на защитата. Бранителите на Рома спряха заради засада, но вместо това съдиите позволиха играта да продължи. Родригес подаде към Факундо Ронкалия, който прати топката във вратата на Мауро Гойкоечея.

Едва четири минути бяха изминали, когато Тоти върна аванса на Рома. Матия Дестро стигна до аутлинията и върна към капитана на “вълците”, който без проблем прати топката зад гърба на Емилиано Вивиано. Последваха положения и за двата отбора. Гойкоечея спаси удар на Ронкалия, а Вивиано спря с намесата си удар на Миралем Пянич. Франческо Тоти сложи край на първото полувреме с гол след удар от 30 метра.

Фиорентина върна едно попадение в началото на втората част, като резервата Мунир ел Хамдауи се разписа с първото си докосване. Той беше точен с глава след центриране на Валеро. Рома отговори веднага и Вивиано трябваше да избива удар на Тахцидис. След това парира удар на Майкъл Брадли, а добавката на Дестро беше блокирана от бранител.

Фиорентина продължи да търси изравнителен гол. Резервата Харис Сеферович беше спрян от вратаря Гойкоечея, а Брадли изби от голлинията удар на Алберто Акуилани с глава. Минута преди края Пабло Освалдо сложи край на спора. Той реализира четвъртия гол за Рома, след като би между краката на Вивиано след асистенция на Тоти.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
08.12.12
19:00 ч.
Аталанта – Парма 2:1
1:0 Херман Денис (4), 2:0 Федерико Пелузо (38), 2:1 Амаури (45)
08.12.12
21:45 ч.
Рома – Фиорентина 4:2
1:0 Леандро Кастан (7), 1:1 Факундо Ронкалия (14), 2:1 Франческо Тоти (18), 3:1 Франческо Тоти (45), 3:2 Мунир ел Хамдауи (47), 4:2 Пабло Освалдо (89)
Баланс: 120 мача, 45 победи за Болоня, 30 равенства, 45 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК