Тотнъм разгроми с 3:0 Вердер (Бремен) се класира за осминафиналите на Шампионската лига още при първото си участие в турнира. "Шпорите" изнесоха истински спектакъл на "Уайт Харт Лейн" и наложиха волята си с попадения на Юнес Кабул, Лука Модрич и Питър Крауч. По този начин отборът на Хари Реднап събра 10 точки, колкото има и Интер. Двата тима вече са сигурни осминафиналисти, но в последния кръг от груповата фаза ще трябва да решат кой ще завърши като лидер в класирането и ще може да разчита на по-лесен жребий.

Тотнъм до голяма степен реши нещата в своя полза още до почивката. Английският тим стартира мача с мощен натиск, който защитата на Вердер не можа да притъпи. В 6-ата минута Даниел Йенсен изпусна Аарън Ленън, той напредна и подаде към непокрития Кабул, който откри резултата. Това беше втори гол в рамките на няколко дни за французина, който донесе великолепната победа с 3:2 срещу Арсенал през уикенда.

Независимо че Рафаел ван дер Ваарт не успя да се възстанови навреме, халфовата линия на Тотнъм играеше силно. Ленън и Гарет Бейл бяха много дейни по крилата и при всяка възможност търсеха двамата нападатели Роман Павлюченко и Питър Крауч. Английският национал свали топката към партньора си в атака в 24-ата минута, но той пропусна. Малко по-рано Джърмейн Джинас се контузи и бе заменен от Уилсън Паласиос.

Тотнъм имаше и други положения за гол, а гостите от Германия разчитаха единствено на пробивите на Марко Марин. В самия край на полувремето Крауч отново надскочи Пер Мертезакер и отклони към Модрич, хърватинът елегантно преодоля Себастиан Прьодл и простреля Тим Вийзе - 2:0.

Тотнъм продължи да атакува и през втората част. Гарет Бейл уцели гредата от фаул в 52-ата минута, а малко след това пропусна и дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Лука Модрич. Бейл стреля технично, но Тим Вийзе отгатна посоката на изстрела му и спаси. След ново центриране на Бейл в 79-ата минутатопката отново се отби в горната греда, но се върна в краката на Арън Ленън, който се подигра с защитник на Вердер като мушна топката между краката му, а след това подаде на Крауч който оформи крайния резултат/БЛИЦ

ГРУПА “А”
Тотнъм – Вердер 3:0
1:0 Юнес Кабул (6), 2:0 Лука Модрич (45+1), 3:0 Питър Крауч (79)

totnam.gifТотнъм: 1.Еурельо Гомеш, 2.Алан Хътън, 13.Уилям Галас, 4.Юнес Кабул, 32.Беноа Асу-Екото, 7.Аарон Ленън, 14.Лука Модрич, 8.Джърмейн Джинъс (20-12.Уилсън Паласиос), 3.Гарет Бейл (81-21.Нико Кранчар), 9.Роман Павлюченко (57-18.Джърмейн Дефоу), 15.Питър Крауч

verder.gifВердер: 1.Тим Вийзе, 8.Клеменс Фриц, 29.Пер Мертезакер, 15.Себастиан Прьодъл, 41.Диминик Шмид, 20.Даниел Йенсен (87-3.Петри Пасанен), 14.Аарон Хънт (80-36.Ленарт Ти), 44.Филип Баргфреде, 10.Марко Марин, 18.Феликс Кроос (55-46.Онур Айк), 19.Сандро Вагнер