Тотнъм прекъсна серията от четири поредни загуби във Висшата лига, след като се наложи с 3:1 над Уест Хям в мач от 13-ия кръг.

На "Уайт Харт Лейн" "шпорите" контролираха изцяло двубоя, въпреки че успяха да поведат едва минута преди края на първото полувреме. В 44-ата минута резултата откри английският национал Джърмейн Дефоу.

Уелсецът Гарет Бейл пък удвои аванса на селекцията на Андре Вилаш-Боаш почти след час игра. Всичко свърши в 64-ата, защото Дефоу отбеляза второто си попадение за класическото 3:0.

Гостите все пак се отсрамиха в това лондонско дерби. В 82-ата минута лятното попълнение от Ливърпул Анди Керъл оформи крайното 3:1 в полза на Тотнъм.

С победата "шпорите" са вече седми с 20 точки, на пет от Топ 4. Уест Хям е с позиция по-назад и точка по-малко.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
24.11.12
14:45 ч.
Съндърланд – Уест Бромич 2:4
0:1 Гера 30, 0:2 Лонг 44, 1:2 Гарднър 74, 1:3 Лукаку 80-дузпа, 2:3 Сесеньон 85, 2:4 Фортуне 94
1:0 Дефоу 44, 2:0 Бейл 58, 3:0 Дефоу 64, 3:1 Керъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК