Саутхемптън и Тотнъм ще преиграват двубоя си от четвъртия кръг на ФА Къп, след като завършиха 1:1 на "Сейнт Мерис". "Шпорите" поведоха чрез Хюн-Мин Сон в 58-ата минута, но три минути преди края Софиан Буфал изравни за "светците". Така във втори пореден кръг в надпреварата Тотнъм ще преиграва, след като същото се случи и срещу Мидълзбро.

В друг мач от 1/16-финалите лидерът в Чемпиъншип Уест Бромич успя да елиминира елитния Уест Хям след победа с 1:0 като гост на "Лондон Стейдиъм". Единственото попадение реализира Конър Таунзенд в деветата минута. Така тимът на Славен Билич, който се изправи за първи път срещу бившия си тим, се класира за 1/8-финалите.

Напред продължава и Лестър. "Лисиците" спечелиха с 1:0 гостуването на Брентфорд, заемащ петото място в Чемпиъншип. В герой за тима на Брендън Роджърс се превърна Келечи Ихеаначо. 23-годишният нигериец се разписа още в четвъртата минута.

Третодивизионният Портсмут също е на 1/8-финалите за ФА Къп. Бившият отбор на Светослав Тодоров елиминира участника в Чемпиъншип Барнзли след успех с 4:2.