Тотнъм се доближи само на точка от Челси, след като победи с 1:0 УБА като гост. Гарет Бейл донесе ценния успех на „Дъ Хоуторнс“, с който “шпорите” събраха 45 точки.

Срещата започна с възможност за "дроздовете", но Шейн Лонг не успя да преодолее Лорис, въпреки че бе излязъл очи в очи със стража. В 21-ата минута отново Лонг бе на чиста позиция, но шутира в тялото на френския страж.

В началото на втората част Горан Попов получи директен червен картон, след като се изплю върху Кай Уокър.

В 67-ата минута „шпорите“ стигнаха до ценното попадение, след като Гарет Бейл проби отлично през центъра и с бомбен шут от над 20 метра намери горния десен ъгъл на Фостър.

До края лондончани задържаха без особени проблеми преднината си.

Евертън - Астън Вила 3:3
0:1 Кристиан Бентеке (2), 1:1 Виктор Аничебе (21), 1:2 Габриел Агбонлахор (24), 1:3 Кристиан Бентеке (61), 2:3 Маруан Фелайни (69), 3:3 Маруан Фелайни (90+3)
02.02.13
17:00 ч.
Нюкасъл - Челси 3:2
1:0 Йонас Гутиерес (41), 1:1 Франк Лампард (55), 1:2 Хуан Мата (61), 2:2 Муса Сисоко (68), 3:2 Муса Сисоко (90)
02.02.13
17:00 ч.
Рединг - Съндърланд 2:1
1:0 Джими Кебе (7), 1:1 Крейг Гарднър (29-дузпа), 2:1 Джими Кебе (85)
Уигън - Саутхемптън 2:2
1:0 Гари Колдуел (25), 1:1 Рики Ламбърт (64), 1:2 Морган Снейдерлин (85), 2:2 Шон Малоуни (90)
Манчестър Сити - Ливърпул (Диема)
Баланс: 153 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 75 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК