Ръководството на Тотнъм глоби Емануел Адебайор със 160 000 паунда заради това, че играчът се прибра със закъснение в Лондон от Южна Африка, където бе част от отбора на Того в турнира за Купата на Африканските нации.

"Шпорите" са изпратили частен самолет да прибере нападателя, но той не се е качил на него и е стигнал до британската столица с друг транспорт.

Тъй като Андре-Вияш Боаш нямаше други опции, той пусна Адебайор в 69-ата минута на съботния мач с Нюкасъл (2:1). Тогоанецът имаше участие в ситуацията при победния гол за Тотнъм на Гарет Бейл, но въпреки това ще отнесе глоба в размер на две седмични заплати.

Вияш-Боаш потвърди, че клубът е изпратил самолет да върне нападателя. "Ще говорим с Адебайор за това. Най-важното е, че играчът е при нас и помогна на отбора да постигне резултат", коментира мениджърът.