Бешикташ победи Партизан с 2:1 в мач от група "С" на Лига Европа. В герой за „бяло-черните” се превърна Демба Ба. Таранът наниза и двата гола за успеха на домакините (57-дузпа и 62). Почетното попадение за Партизан беше дело на Маркович в 78-ата минута.

В другата среща от групата Тотнъм победи трудно при гостуването си на Астерас в Триполис с 2:1. „Шпорите” завършиха мача с 10 души.
В 36-ата минута Андрос Таунсенд бе съборен в наказателното поле и съдията побърза да посочи „бялата точка”. Потърпевшият хладнокръвно реализира за 1:0. Шест минути по-късно Хари Кейн направи резултата 2:0. Таунсенд този път асистира за гола, центрирайки отляво, а Кейн с глава опъна мрежата.

В 62-ата минута Маца резстресе гредата до Ворм, а буквално в последната минута домакините получиха дузпа, Федерико Фасио пък беше изгонен. Бранителят на Тотнъм свали Баралес в наказателното поле и като последен човек в отбраната получи директен червен картон. Жеронимо Баралес сам изпълни дузпата и фиксира крайното 1:2.

ГРУПА „С“
  0:1 Андрос Таунсенд (36-дузпа), 0:2 Хари Кейн (42), 1:2 Джеронимо Баралес (90-дузпа)