Тотнъм и Фиорентина завършиха 1:1 на „Уайт Харт Лейн” в първия си мач 1/16-финалите на Лига Европа. Този резултат дава известно предимство на гостите от Флоренция, постигнали попадение на чужд терен.

Още в 6-ата минута Паулиньо центрира от корнер и Роберто Солдадо реализира красиво попадение за 1:0. И след гола „шпорите” продължиха да атакуват, но не съумяха да увеличат преднината си.

Постепенно гостите изравниха играта и в 36-ата минута Матиас Фернандес шутира от фаул, вратарят Уго Лорис спаси, но топката се удари Стефан Савич и попадна в Хосе Басанта, който изравни за 1:1.

В самият край на първата част след шут на Насер Шадли от домакините топката срещна напречната греда, след което бранителите на гостите изчистиха.

След почивката играта бе равностойна и двата тима имаха своите шансове, но до нови попадения така и не се стигна.

Реваншът във Флоренция е следващият четвъртък от 20:00 часа българско време.

тотнъм_1.jpgfio.jpgТотнъм – Фиорентина 1:1
1:0 Роберто Солдадо (6), 1:1 Хосе Мария Басанта (36)