Съндърланд допусна домакински обрат срещу Тотнъм от 1:0 до 1:2 в първа среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на „Стейдиъм ъф Лайт” започна равностойно, но в самия край на първата част „черните котки’ успяха да поведат, след като в 40-ата минута ирландският национал и централен бранител Джон О’Шей се разписа за 1:0.

Почти веднага след почивката в 48-ата минута Карлос Куеяр си отбеляза автогол и възстанови равенството за 1:1. „Шпорите” взеха инициативата и три минути по-късно Аарън Ленън бе точен за пълния обрат – 1:2. До края на мача Тотнъм продължи да диктува събитията на терена и запази преднината си, за да си тръгне с трите точки от Съндърланд.

След успеха си Тотнъм излезе на третото място във временното класиране с 36 точки, докато Съндърланд остава на 13-а позиция с 22 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
29.12.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 1:2
1:0 Джон О'Шей (40), 1:1 Карлос Куеяр (48-авт.), 1:2 Аарън Ленън (51)
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич (Диема)
Баланс: 112 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 26 равенства, 37 победи за Уест Бромич

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК