Тотнъм постигна престижна победа в Шампионската лига и победи с 3:1 европейския клубен шампион Интер. „Шпорите” показаха бърз футбол и измъчиха съперника, чийто треньор Рафаел Бенитес бе заложил на няколко резерви. За домакините вкараха Ван ден Ваарт, Крауч и Павлюченко, а Ето’о се разписа за “нерадзурите”.

Двубоят започна малко по-добра на гостите. Снайдер и Ето’о стреляха, но Кудичини се намеси добре. В 18-ата минута Модрич отне и върна към Рафаел Ван дер Ваарт, който вкара първия гол в мача. Той бе заменен на почивката, защото излезе на терена с травма. Иначе до края на първото полувреме Санети, Мунтари и Лусио опитаха неуспешно да изравнят. В 43-ата минута Снайдер шутира силно в горния десен ъгъл на Кудичини, ала италианецът изби в корнер.

Второто полувреме започна в по-бавно темпо. В 61-ата минута Гарет Бейл проби отляво и центрира към Крауч, който изпревари Самуел и с десния крак удвои преднината на лондончани – 2:0.

В 80-ата минута Снайдер изведе Ето’о на добра позиция, камерунецът надбяга Хътън и с плътен шут с десния крак прати кълбото в далечния ъгъл на вратата на Тотнъм – 1:2.

Минута преди края Бейл премина през Лусио и подаде остро в малкото наказателно поле, където резерва Павлюченко вкара за крайното 3:1.

След тази победа лондончани се изкачиха на върха във временното класиране с актив от 7 точки, колкото има и тимът на Интер, който обаче е с по-лоши показатели в преките двубои. Твенте има 5 точки, а Вердер – 2./БЛИЦ

ТОТНЪМ - ИНТЕР 3:1
1:0 Ван дер Ваарт (18), 2:0 Питър Крауч (61), 2:1 Ето'о (80), 3:1 Павлюченко (89)

Тотнъм: Кудичини, Хътън, Бейл, Кабул, Хъдълстон, Ленън (84 - Паласиос), Ван дер Ваарт (46 - Джинас), Галас, Модрич, Асу-Екото, Крауч (76 - Павлюченко)

Интер: Кастелаци, Санети, Лусио, Киву, Самуел, Мунтари (53 - Обиора), Снайдер, Майкон, Пандев (71 - Д. Милито), Биабиани (64- Коутиньо), Ето’о