Tотнъм стигна до пълния обрат с 3:1 при гостуването на Кристъл Палас в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. По този начин "шпорите" увеличиха на 5 точки аванса си пред петия Манчестър Юнайтед, който загуби по същото време с 0:1 у дома от Саутхемптън. Тотнъм събра 42 точки, "червените дяволи" имат 37, а шести с 35 е Уест Хям, който от 19:30 часа приема Манчестър Сити (трети с 43 точки).

През първото полувреме на лондонското дерби падна само един гол - автогол на Ян Вертонген, след който Кристъл Палас поведе. В 30-ата минута играчът на Тотнъм опита да изчисти центрирана топка, но я изпрати в собствената си врата - 1:0.

Звездата на "шпорите" Хари Кейн даде старт на обрата в 63-ата минута. Насер Шедли подаде на английския национал, който направи 1:1 с глава. След това отлична намеса на Уго Льорис след удар на Заха предотврати втори гол във вратата на Тотнъм.

В 72-ата минута френският страж се справи отново чудесно, разочаровайки Папе Суаре. В 84-ата минута "шпорите" стигнаха до пълен обрат. Деле Али получи подаване и с топовен изстрел се разписа за 1:2. В петата минута на добавеното време Шадли оформи крайното 1:3.

След загубата Кристъл Палас е на 11-ото място с 31 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
23.01.16
14:45 ч.
Норич - Ливърпул 4:5
0:1 Фирмино (18), 1:1 Мбокани (29), 2:1 Нейсмит (41), 3:1 Хулахан (54-д), 3:2 Хендерсън (55), 3:3 Фирмино (63), 3:4 (Милнър 75), 4:4 Басонг (93), 4:5 Лалана (95)
23.01.16
17:00 ч.
Уест Бромич - Астън Вила 0:0
23.01.16
17:00 ч.
Съндърланд - Борнемут 1:1
0:1 Беник Афобе (13), 1:1 Патрик Ван Аанхол (45+1)
23.01.16
17:00 ч.
Уотфорд - Нюкасъл 2:1
1:0 Одион Игало (46), 2:0 Крейг Кетхарт (58), 2:1 Джемал Ласкелес (71)
Лестър - Сток Сити 3:0
1:0 Даниел Дринкуотър (42), 2:0 Джейми Варди (66), 3:0 Леандро Улоа (87)
23.01.16
17:00 ч.
Кристъл Палас - Тотнъм 1:3
1:0 Ян Вертонген (30' а.г.), 1:1 Хари Кейн (63'), 1:2 Деле Али (84), 1:3 Насер Чадли (90+5)
23.01.16
19:30 ч.
Уест Хям - Манчестър Сити (Диема Спорт 2)
Баланс: 93 мача, 35 победи за Уест Хям, 14 равенства, 44 победи за Манчестър Сити