Тотнъм се класира за полуфиналите за ФА Къп след успех с 6:0 на своя стадион над Милоул. Хеттрик отбеляза Сон Хюн-Мин, а Кристиан Ериксен, Деле Али и Винсент Янсен добавиха по едно попадение.

Мениджърът на "шпорите" Маурисио Почетино обаче получи и неприятна новина. Нападателят Хари Кейн напусна терена с контузия още в 11-ата минута.

Именно заменилия ги Ериксен откри резултата в 31-вата минута, след като Деле Али му свали топката с гърди. Сон Хюн-Мин все пак удвои след страхотен удар с левия крак в края на първото полувреме.

В 54-ата минута Сон сложи точка на спора. Кореецът получи извеждащо подаване от Трипър и засече от въздуха, оформяйки класическата преднина на домакините. В 72-рата минута резултатът стана 4:0, когато Деле Али засече топката отблизо.

Десет минути преди края Винсент Янсен получи пас от Хюн-Мин и покачи на 5:0, а в добавеното време кореецът оформи своя хеттрик за крайното 6:0.

За полуфиналите вече се класираха Манчестър Сити и Арсенал, а четвъртият отбор ще бъде решен утре в двубоя между Челси и Манчестър Юнайтед.