Тотнъм победи сборен отбор от първенството на Малайзия с 2:1. Головете за успеха на „шпорите” отбеляза звездата им Хари Кейн, избран за най-добър млад играч във Висшата лига през сезона заради 31 попадения във всички турнири. 21-годишният нападател откри резултата в 19-ата минута, а минута преди края на първата част завърши атака с едно докосване за 2:1. От сборния отбор на Малайзия на ниво се представи бразилецът Тиаго Жуниньо, който вкара изравнителното попадение в 31-ата минута.

Хари Кейн бе заменен в 57-ата минута и беше изпратен с овации на полупразния стадион Шах Алам с капацитет е 80 хиляди места. Съоръжението бе почти празно заради местната фен-организация Ултрас Малая, която призова привържениците да бойкотират демонстративните мачове на европейските отбори в страната. Причината е, че Федерацията се занимава с организирането на срещи като този, от който печели доста пари, вместо да работи за организацията около националния отбор, който ще се готви за квалификациите за Мондиал 2018 в Русия.