Тотнъм победи трудно Съндърланд с 2:1 на своя „Уайт Харт Лейн” в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. „Шпорите” поведоха още в 3-ата минута с попадение на белгийския бранител Ян Вертонген. В 31-ата минута „черните котки” изравниха чрез Себастиан Ларсон и бяха на път да измъкнат точката, но две минути преди края датският национал Кристиан Ериксен донесе победата на домакините след подаване на Андрос Таунзенд. След успеха си Тотнъм излезе на пето място с 37 точки. Съндърланд е 16-и с 20 точки.

Бърнли допусна обрат от 2:0 до 2:3 при домакинската загуба от Бърнли в друга среща от кръга. Домакините поведоха с голове на Бен Мий в 12-ата минута и Даниел Ингс в 16-ата минута, но още до почивката „орлите” намалиха чрез Дуейт Гейл в 28-ата минута. През втората част те обърнаха нещата в своя полза след голове на Джейсън Пънчън в 48-ата минута и отново Дуейт Гейл три минути преди края на срещата. Така Кристъл Палас събра 23 точки и излезе на 12-о място във временното класиране. Бърнли е на 17-а позиция с 20 точки.

Сток Сити пък спечели с 1:0 при визитата си на последния Лестър. Победата за „грънчарите” дойде след попадение на Боян Къркич в 63-ата минута след асистенция на Уолтърс. След успеха си Сток Сити е на десето място с 29 точки. „Лисиците” остават последни със 17 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
17.01.15
17:00 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Фабио Борини (24), 0:2 Рики Ламбърт (79)
17.01.15
17:00 ч.
Бърнли – Кристъл Палас 2:3
1:0 Кийран Трипър (12), 2:0 Дани Ингс (16), 2:1 Дуайт Гейл (28), 2:2 Джейсън Пънчън (48), 2:3 Дуайт Гейл (88)
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Маруан Фелайни (58), 0:2 Джеймс Уилсън (90)
17.01.15
17:00 ч.
Суонзи – Челси 0:5
0:1 Оксар (1), 0:2 Диего Коста (20), 03 Диего Коста (34), 0:4 Оскар(36), 0:5 Андре Шюрле (79)
17.01.15
17:00 ч.
Тотнъм – Съндърланд 2:1
1:0 Ян Вертонген (3), 1:1 Себастиан Ларсон (31), 2:1 Кристиян Ериксен (89)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 173 мача, 46 победи за Манчестър Сити, 42 равенства, 85 победи за Арсенал