Тотнъм разгроми с 4:1 Уест Хям на "Уайт Харт Лейн" в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Хари Кейн отново бе герой за "шпорите", реализирайки две попадения в мача. Алдервейрелд и Кайл Уолкър също се разписаха за тима на Маурисио Почетино, докато почетният гол за "чуковете" бе дело на Лансини.

Срещата започна с натиск на домакините, който се материализира в 25-ата минута, когато Хари Кейн откри резултата. Английският национал се възползва от грешка в отбраната на гостите и от близка дистанция реализира.  Малко по-късно Тоби Алдервейрелд с глава удвои и на практика реши изхода от срещата.

В началото на втората част Кейн вкара втория си гол в мача с удар от границата на наказателното поле. В 84-ата минута крайният бранител Кайл Уолкър покачи на 4:0. Три минути преди края Мануел Лансини реализира почетния гол за "чуковете".

Тотнъм се намира на 5-та позиция във временното класиране с актив от 24 точки. Уест Хям е 6-ти с 21 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
21.11.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Арсенал 2:1
0:1 Оливие Жиру (28), 1:1 Джейм Морисън (35), 2:1 Микел Артета (40)
21.11.15
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 4:0
1:0 Рос Баркли (17), 2:0 Ромелу Лукаку (28), 3:0 Рос Баркли (42), 4:0 Ромелу Лукаку (59)
21.11.15
17:00 ч.
Суонзи - Борнемут 2:2
0:1 Джошуа Кинг (10), 0:2 Дан Гослинг (26), 1:2 Андре Айю (28), 2:2 Джонджо Шелви (39-дузпа)
21.11.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Лестър 0:3
0:1 Джейми Варди (45), 0:2 Леонардо Уйоа (62), 0:3 Шинджи Оказаки (83)
Манчестър Сити - Ливърпул 1:4
0:1 Елиаким Мангала (8-автогол), 0:2 Филипе Коутиньо (23), 0:3 Роберто Фирмино (32), 1:3 Серхио Агуеро (44), 1:4 Мартин Шкъртел (81)
22.11.15
18:00 ч.
Тотнъм - Уест Хям 4:1
1:0 Кейн (25), 2:0 Алдервейрелд (33), 3:0 Кейн (50), 4:0 Уолкър (84), 4:1 Лансини (87)
23.11.15
22:00 ч.
Кристъл Палас - Съндърланд
Баланс: 32 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 10 равенства, 10 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.