Английският гранд Тотнъм срази Карабах 3:0. Както е известно, азерският тим елиминира по срамен начин българския шампион Лудогорец по-рано през сезона в квалификациите на Шампионската лигата.

Мачът в Лондон започна с 35-минутно закъснение заради сериозния трафик около стадиона.

Уелсецът Бренън Джонсън (12) откри резултата, сенегалецът Папе Сар покачи на 2:0 в 53-ата минута. Шест по-късно Байрамов от гостите пропусна дузпа.

Крайното 3:0 оформи Соланке след пас на Хьон-Мин Сон.

Домакините останаха с човек по-малко още в 7-ата минута когато Раду Дръгушин допусна много груба грешка. Румънският защитник на "шпорите" бе притиснат от Жуниньо, който успя да му открадне топката и Дръгушин бе принуден да го фаулира, а съдията Вили Делажо му показа директен червен картон.

Айнтрахт (Франкфурт) и Виктория (Пилзен) изненадващо завършиха резултат 3:3. Гостите стигнаха до равенството с два гола след 86-ата минута.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута с гол на Юго Екитикe, но Павел Шулц възстанови равенството с шут от дистанция.
После Жуниор Дина Ебимбе отново даде аванс на Айнтрахт, а пет минути по-късно Расмус Кристенсен вкара за 3:1.

Футболистите на треньора Мирослав Кубек запазиха сили за финален спринт, който им денесе успеха. Принц Куабена Аду намали пасива, а Вацлав Йемелка изравни дълбоко в добавеното време за крайното 3:3.

Брага обърна Макаби (Тел Авив) с 2:1.

Ошер Давида (30) даде аванс за гостите, но с два бързи гола на Брума (88, 90+5-д.) в края на мача португалският тим идтръгна успеха. В добавеното време израелците останаха с 9 човека на терена, след като Габи Каниховски и Тайрийз Асанте бяха изгонени.

Между другото, участието на Макаби в Лига Европа вече е под въпрос. Причина за това появилата се по-рано информация, че ФИФА смята да отстрани израелските отбори в международните турнири.

ФКСБ (Букурещ) разби латвийския РФС Рига с 4:1.

Бирлигея откри резултата за домакините още в 8-ата минута, но Липушчек изравни четвърт час по-късно.

В 32-ата Стефанеску върна преднината на ФКСБ след асистенция на легендата Влад Кирикеш.
 С дубъл на Олару (58 и 69) ФКСБ оформия крайния резултат - 4:1.