Тоталната доминация на Тотнъм в група К на Лига Европа продължи. Шпорите” биха Анжи с 4:1 в последен мач от груповата фаза. По този начин лондончани спечелиха по безапелационен начин борбата с шест поредни победи от 6 изиграни мача в групата. В герой на “Уайт Харт Лейн” се превърна Роберто Солдадо. Испанският национал се разписа на два пъти (7, 16) и осигури комфортен аванс на домакините. Второто му попадение беше под №350 за клуба в евротурнирите. Евертон (44) върна един гол за закъсалия ексгранд на Русия.

Немският национал Люис Холтби добави още едно попадение в 54-ата минута за 3:1. В 70-ата минута Солдадо оформи своя хеттрик от дузпа - 4:1.

Тотнъм и Ред Бул (Залцбург) са единствените отбори със 100-процентов актив в груповата фаза. Вратарят на домакините Юго Льорис не можа да запише своя мач № 50 в Европа, защото този път отстъпи мястото под рамката на ветерана Брад Фридел.