Тотнъм започна с победа участието си в Лига Европа, след като в мач от Група „J“ обърна азербайджанския Карабах за успеха с 3:1. Два гола вкара новото попълнение Сон Хьон Мин. В другата снеща от групата Андерлехт направи домакинско 1:1 с Монако.

Гостите взеха ранен аванс в 7-ата минута, когато Ричард Алмейда беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Кевин Трипиър. „Шпорите“ обърнаха още до почивката с два гола на корееца Сон. Ерик Ламела вкара третото попадение за домакините малко преди края на мача с техничен удар, след като преди това беше ударил греда.

Андерлехт изтърва домакинския успех над Монако, след като Гийом Жиле откри резултата още в 11-ата минута. „Монегаските“ обаче изравниха пет минути преди края чрез Ласина Траоре.

ГРУПА „J”
Андерлехт – Монако 1:1
1:0 Гийом Жиле (11), 1:1 Ласина Траоре (85)

Тотнъм – Карабах 3:1
0:1 Ричард Алмейда (7-дузпа), 1:1 Сон Хьон Мин (28), 2:1 Сон Хьон Мин (30), 3:1 Ерик Ламела (86)