Съндърланд загуби домакинството си на Тотнъм с 1:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна много добре за домакините, които поведоха още в 11-ата минута, когато ганайският нападател Асамоа Гиан получи една топка в наказателното поле, обърна се хубаво и с удар в противоположения ъгъл вкара девети гол за „черните котки” от началото на сезона - 1:0. Само минута преди края на първото полувреме гостите изравниха чрез Майкъл Доусън, който засече с глава центриране на Стивън Пиенаар от ъглов удар.

След почивката в 57-ата минута хватският национал Нико Кранчар донесе трите точки на „шпорите” с много красив удар от въздуха за крайното 1:2.

Успехът върна Тотнъм на четвъртото място във временното класиране с актив от 47 точки. Съндърланд пък заема седма позиция с 37 точки. /БЛИЦ