Клинт Демпси вкара в добавеното време и помогна на Тотнъм да запише домакинско равенство 1:1 срещу Манчестър Юнайтед в мач от 23 кръг на Висшата лига.

Няколко часа преди началото на двубоя срещата можеше да бъде отложена заради проливния дъжд над Северен Лондон, който след това премина в снеговалеж.

Робин ван Перси даде аванс на “червените дяволи” в 25-ата минута, когато с глава засече центриране на Том Клеверли отляво.

“Шпорите” упражниха натиск в края на мача и Демпси се разписа във втората минута на добавеното време, след като вратарят на гостите Давид де Хеа се намеси неубедително при центриране.

Нападателят на гостите Уейн Рууни, който се появи в игра като резерва на мястото на Шинджи Кагава, претендираше за неотсъдена дузпа за фаул срещу него.

Равенството прекъсна магическата серия на “червените дяволи”, които спечелиха всичките си досегашни 14 срещи в първенството, в които Ван Перси беше отбелязал гол.

За първи път от 13 години Тотнъм не допусна загуба от Манчестър Юнайтед в двата мача между двата отбора в шампионата. За последно това се случи през сезон 1989/90, когато лондончани спечелиха и двете си срещи срещу “червените дяволи”. През есента тимът на Андре Вияш-Боаш победи на "Олд Трафорд" с 3:2.

Спечелената точка съкрати аванса на Манчестър Юнайтед пред Манчестър Сити в челото на класирането на пет точки. “Шпорите” са четвърти с 41 точки, на четири зад третия Челси.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
19.01.13
17:00 ч.
Ливърпул – Норич 5:0
1:0 Джордън Хендерсън (26), 2:0 Луис Суарес (37), 3:0 Даниел Стъридж (59), 4:0 Стивън Джерард (66), 5:0 Райън Бенет (74-автогол)
19.01.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Фулъм 2:0
1:0 Давид Силва (2), 2:0 Давид Силва (69)
19.01.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Рединг 1:2
1:0 Йоан Кабай (36), 1:1 Адам льо Фондър (71), 1:2 Адам льо Фондър (78)
19.01.13
17:00 ч.
Суонзи – Сток Сити 3:1
1:0 Бен Дейвис (49), 2:0 Джонатан де Гузман (57), 3:0 Джонатан де Гузман (80), 3:1 Майкъл Оуен (90)
Уигън – Съндърланд 2:3
1:0 Дейвид Воън (5-автогол), 1:1 Крейг Гарднър (17-дузпа), 1:2 Стивън Флетчър (20), 1:3 Стивън Флетчър (42), 2:3 Анхело Енрикес (79)
19.01.13
19:30 ч.
Уест Бромич – Астън Вила 2:2
0:1 Кристиан Бентеке (12), 0:2 Габриел Агбонлахор (31), 1:2 Крис Брънт (49), 2:2 Питър Одемвинги (84)
20.01.13
15:30 ч.
Челси – Арсенал 2:1
1:0 Хуан Мата (6), 2:0 Франк Лампард (16-дузпа), 2:1 Тио Уолкът (58)
20.01.13
18:00 ч.
Тотнъм – Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Робин ван Перси (15), 1:1 Клинт Демпси (90+2)
21.01.13
22:00 ч.
Саутхемптън – Евертън (Нова Спорт)
Баланс: 77 мача, 22 победи за Саутхемптън, 17 равенства, 38 победи за Евертън

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК