Сток Сити се наложи с класическото 3:0 в домакинството си на Тотнъм в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. За "шпорите" това е трети пореден мач без победа в английското първенство.

Домакините бяха по-активни и на почивката се оттеглиха с комфортния аванс от 2:0. В 21-ата минута Чарли Адам откри за "грънчарите". Ян Вертонген не успя да изчисти топката, като по този начин асистира на бившия играч на Ливърпул, който отблизо отбеляза с глава - 1:0. Само няколко минути по-късно Тотнъм можеше да изравни, но удар на Ерик Ламела срещна гредата.

В 32-ата Юго Лорис и Дайър сгрешиха фатално и подариха топката на Стивън Нзонзи, който отбеляза за 2:0.

След почивката Адам бе близо до втори гол, но този пък Лорис се намеси блестящо, спасявайки удара му. Четири минути преди края Маме Бирам Диуф оформи класиката за Сток, след като засече на близката греда центриране на Арнаутович - 3:0.

От 51-ата минута до края "шпорите" играха с човек по-малко, тъй като Влад Кирикес получи червен картон.

Тотнъм остава шести с 58 точки, Саутхемптън, който днес загуби с 0:2 от Лестър, е седми с 57 точки, докато Сток Сити има 50 и е девети.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
09.05.15
14:45 ч.
Евертън – Съндърланд 0:2
0:1 Даниел Греъм (53), 0:2 Джърмейн Дефоу (85)
Нюкасъл – Уест Бромич 1:1
0:1 Виктор Аничебе (32), 1:1 Айози Перес Гутиерес (41)
09.05.15
17:00 ч.
Сток Сити – Тотнъм 3:0
1:0 Чарли Адам (21), 2:0 Стивън Нзонзи (32), 3:0 Маме Бирам Диуф (86)
09.05.15
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 35 мача, 6 победи за Кристъл Палас, 7 равенства, 22 победи за Манчестър Юнайтед