Ню Йорк Ред Бул загуби от Тотнъм с 1:2 в контролна среща. Двубоят е последен от американското турне на лондончани.

Португалският мениджър на “шпорите” Андре Вияш-Боаш направи шест промени в състава след нулевото реми с Ливърпул. Еурелио Гомеш замени на вратата Брад Фридел, а Гарет Бейл игра на върха на атаката, въпреки че получи травма в предния мач след удар от халфа на Ливърпул Чарли Адам. Тиери Анри не започна за Ню Йорк, но дебют за тима направи австралийския национал Тим Кейхил, който дойде от Евертън.

Още в 8-ата минута новото попълнение на Тотнъм Ян Вертонген фаулира Тим Кейхил в наказателното поле и последва дузпа за домакините, превърната в гол от Кени Купър за 1:0. До края на полувремето “шпорите” не успяха да отвърнат на удара.

След почивката Вияш-Боаш пусна в игра юношата Хари Кейн, Джърмейн Дженас и опитния бранител Уилям Галас. Гарет Бейл застана зад изнесения напред Кейн и това даде резултат. В 59-ата минута Гарет Бейл с глава изравни за 1:1. Пет минути по-късно исландецът Гилфи Сигурдсон направи обрата пълен за 1:2.

Следващата контрола на Тотнъм е на 9 август срещу Валенсия на стадион "Местая".

Ню Йорк Ред Бул – Тотнъм 1:2
1:0 Кени Купър (8), 1:1 Гарет Бейл (59), 1:2 Гилфи Сигурдсон (64)

Съставът на Тотнъм: Гомеш, Уолкър (60 - Наутън), Доусън, Вертонген (46 - Галас), Асу-Екото (83 - Басонг), Хъдълстоун (46 - Джинас), Ливърмор (61 - Каръл), Ленън (83 - Смит), Сигурдсон (83 - Кабул), Бентли (46 - Кийн), Бейл (74 - Таунсенд)