Тотнъм продължи пропадането си във Висшата лига на Англия. Днес момчетата на Маурисио Почетино допуснаха пълен обрат срещу Саутхямптън, губейки с 1:2. За "шпорите" гола отбеляза Хари Кейн (26), а за "светците" бяха точни Ян Валери (76) и Джеймс Уорд-Праус (81).

Срещата от 30-ия кръг започна с осезаем натиск за гостите от Лондон. Той доведе до попадение на Кейн, който се възполза от страхотно центриране на Деле Али.

"Шпорите" продължиха да играят по-добре, но изпуснаха няколко добри възможности, за да удвоят преднината си на полувремето.

Втората част започна много по-добре за домакините, които създаваха прекрасни положения пред вратата на Уго Лорис.

Два шанса се откриха пред Нейтън Редмънд, но англичанинът ги пропиля.

Така се стигна до 76-ата минута, в която Сотън изравни. Армстронг пусна страхотен пас за Ян Валери, който бе безпогрешен и отбеляза.

В 81-ата "светците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Уорд-Праус застана зад коженото кълбо и със страхотен изстрел направи пълния обрат.

До края на срещата "шпорите" не успяха да стигнат до нито едно чисто положение и закономерно загубиха с 1:2.

По този начин мачовете на Тотнъм без успех във Висшата лига набъбнаха до 4 (3 загуби и 1 равенство). Те имат 61 точки на 3-ото място. Саутхямптън от своя страна е шестнадесети с 30 пункта.