Тотнъм разби Борнемут с 5:1 като гост в мач от 10 кръг на Висшата лига. Хари Кейн вкара хеттрик за обрата на „шпорите“.

Мат Ричи даде аванс на „черешките“ още в 49-ата секунда, когато се разписа с удар от наказателното поле. Кейн изравни от дузпа в 9-ата, за която беше фаулиран от вратаря Артур Боруц.

Муса Дембеле обърна резултата в полза на Тотнъм в 17-ата, а в 29-ата и Ерик Ламела също се записа сред голмайсторите. В 56-ата минута Кейн се разписа и в 56-ата и 63-ата минути.

За нападателя на Тотнъм това е втори хеттрик в кариерата му. В предишните си 13 мача за тима английският национал имаше само един гол.

Тимът на Маурисио Почетино, който няма загуба вече девети пореден двубой във Висшата лига, се изкачи на шесто място в класирането. Борнемут, допуснал пет гола във втори пореден мач, е на 17-а позиция с две точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
24.10.15
17:00 ч.
Уест Хям - Челси 2:1
1:0 Мауро Сарате (17) 1:1 Гари Кейхил (56), 2:1 Анди Керъл (79)
Астън Вила - Суонзи 1:2
1:0 Джордан Айю (62), 1:1 Гилфи Сигурдсон (68), 1:2 Андре Айю (87)
24.10.15
17:00 ч.
Сток Сити - Уотфорд 0:2
0:1 Трой Дийни (43), 0:2 Алмен Абди (69)
Арсенал - Евертън 2:1
1:0 Оливие Жиру (36), 2:0 Лоран Кошчелни (38), 2:1 Рос Баркли (44)
25.10.15
14:00 ч.
Съндърланд - Нюкасъл 3:0
1:0 Адам Джонсън (45+1-дузпа), 2:0 Били Джоунс (65), 3:0 Стивън Флетчър (84)
25.10.15
16:05 ч.
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 0:0
25.10.15
16:05 ч.
Борнемут - Тотнъм 1:5
1:0 Мат Ричи (1), 1:1 Хари Кейн (9-дузпа), 1:2 Муса Дембеле (17), 1:3 Ерик Ламела (29), 1:4 Хари Кейн (56), 1:5 Хари Кейн (63)