Тотнъм разби у дома Монако с 4:1 в последния и за двата тима мач от група „J” на Лига Европа. Аржентинският халф Ерик Ламела (2, 15, 37) блесна с хеттрик за „шпорите” още през първата част след подавания на Бенджамин Дейвис и Хьон-Мин Сон. След почивката Стефан Ел Шаарави (61) върна едно попадение след асистенция на Мбапе Лотин, а Томи Карол (77) оформи крайния резултат. Така Тотнъм спечели групата с актив от 13 точки, а Монако остана трети с 6 точки и приключи участието си в евротурнирите за този сезон.

В същото време Андерлехт обърна на свой терен Карабах с 2:1 и завърши на втора позиция в групата с 10 точки, класирайки се също за 1/16-финалите. Дани Кинтана (26) хвърли в ужас домакините, реализирайки първия гол в мача след пас на Арментерос. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като Анди Нахар (28) изравни след асистенция на Тилеманс, а Стефано Окака Чука (31) направи обрата пълен, възползвайки се от подаване на Дешахт. Карабах финишира последен в групата с 4 точки и отпада от евротурнирите.

Група "J"
Тотнъм - Монако 4:1
1:0 Ерик Ламела (2), 2:0 Ерик Ламела (15), 3:0 Ерик Ламела (38), 3:1 Стефан Ел Шаарави (61), Томи Карол (77)

Андерлехт - Карабах 2:1
0:1 Дани Кинтана (26), 1:1 Анди Нахар (28), 2:1 Стефано Окака Чука (31)