Тотнъм разгроми Съндърланд с 5:1 в последен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "шпорите" събраха 59 точки и изпревариха с една Манчестър Юнайтед във временното класиране. Лидерът Ливърпул е със 74 т., Челси е със 72. Съндърланд пък е на последно място с 28 точки и е почти сигурен изпадащ.

Срещата започна отлично за "черните котки", които поведоха 17-ата минута с гол на Лий Кетърмол. Халфът се възползва от уникална грешка на стража на "шпорите" Уго Лорис и след негово неразчетено излизане прати топката в празната врата за 0:1.

Домакините обаче се вдигнаха на щурм и пред вратата на Вито Маноне стана страшно. В 28-ата минута Емануел Адебайор изравни след пас на датчанина Ериксен. В 59-ата минута Хари Кийн взриви трибуните на “Уайт Харт Лейн”, прострелвайки Маноне за 2:1. Много активният Ериксен се разписа за 3:1 с далечен изстрел и реши всичко. Адебайор и резервата Гилфи Сигурдсон само фиксираха крайното 5:1 с попаденията си в 86-ата минута и в добавеното време. По този начин Тотнъм се реваншира частично пред верните си фенове за издънката - 0:4 от Ливърпул, в предишния кръг. Любопитно е, че това беше мач №100 в историята на съперничеството.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
05.04.14
14:45 ч.
Манчестър Сити - Саутхемптън 4:1
1:0 Яя Туре (3-дузпа), 1:1 Рики Ламбърт (37-дузпа), 2:1 Самир Насри (45+2), 3:1 Един Джеко (45+5), 4:1 Стеван Йоветич (81)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хуан Мата (39), 0:2 Хуан Мата (50), 0:3 Хавиер Ернандес (65), 0:4 Аднан Янузай (90+3)
Кардиф - Кристъл Палас 0:3
0:1 Джейсън Пънчън (31), 0:2 Джоузеф Ледли (71), 0:3 Джейсън Пънчън (88)
05.04.14
17:00 ч.
Астън Вила - Фулъм 1:2
0:1 Киърън Ричардсън (61), 1:1 Грант Холт (70), 1:2 Уго Родайега (86)
05.04.14
19:30 ч.
Челси - Сток Сити 3:0
1:0 Мохамед Салах (32), 2:0 Франк Лампард (61), 3:0 Вилиан (72)
06.04.14
15:30 ч.
Евертън - Арсенал 3:0
1:0 Стивън Нейсмит (14), 2:0 Ромелу Лукаку (37), 3:0 Микел Артета (61-автогол)
06.04.14
18:00 ч.
Уест Хям – Ливърпул 1:2
0:1 Стивън Джерард (44), 1:1 Ги Демел (45+2), 1:2 Стивън Джерард (71)
07.04.14
22:00 ч.
Тотнъм - Съндърланд 5:1
0:1 Лий Кетърмол (17), 1:1 Емануел Адебайор (28), 2:1 Хари Кийн (59, 3:1 Кристиан Ериксен (78), 4:1 Емануел Адебайор (86), 5:1 Гилфи Сигурдсон (90+2)