Тотнъм продължава да брани мястото си в Топ 4, след като в мач от 22 кръг на Висшата лига обърна Съндърланд за успеха с 4:1. Кристиан Ериксен вкара два гола за „шпорите“.

Патрик ван Аанхолт даде аванс на „черните котки“ в 40-ата минута, след като завърши с точен удар пробива си отляво. Само две минути по-късно Кристиан Ериксен изравни.

Муса Дембеле изведе домакините напред в резултата в 59-ата минута с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Съндърланд. В 67-ата минута Ериксен вкара втория си гол в мача с удар от 25 метра, който рикошира в гърба на дебютиралия за гостите Ян Кирхоф.

Десет минути преди края Хари Кейн беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Кирхоф срещу Дани Роуз.

Така Тотнъм събра актив от 39 точки, само на една зад третия Манческтър Сити, който по-късно днес играе с Кристъл Палас. Съндърланд е в зоната на изпадащите с 18 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
16.01.16
14:45 ч.
Тотнъм - Съндърланд 4:1
0:1 Патрик ван Аанхолт (40), 1:1 Кристиан Ериксен (42), 2:1 Муса Дембеле (59), 3:1 Кристиан Ериксен (67), 4:1 Хари Кейн (79-дузпа)
Манчестър Сити - Кристъл Палас
Баланс: 54 мача, 26 победи за Манчестър Сити, 13 равенства, 15 победи за Кристъл Палас
Саутхямптън - Уест Бромич
Баланс: 73 мача, 26 победи за Саутхямптън, 24 равенства, 23 победи за Уест Бромич
16.01.16
19:30 ч.
Астън Вила - Лестър (Диема Спорт 2)
Баланс: 97 мача, 33 победи за Астън Вила, 23 равенства, 41 победи за Лестър
17.01.16
16:05 ч.
Ливърпул - Манчестър Юнайтед (Диема Спорт)
Баланс: 192 мача, 63 победи за Ливърпул, 51 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед