Тотнъм записа впечатляваща победа с 6:1 срещу Селтик в контролна среща. Проверката се състоя във финландската столица Хелзинки. „Шпорите“ доминираха тотално и логично спечелиха с изразителен резултат.

Английският тим поведе още 5-ата минута, когато Таунзенд подаде към Хари Кейн, който отблизо разстреля Гордън за 1:0. "Шпорите" удвоиха преднината си в 12-ата минута, когато Хари Кейн подаде към Люис Холтби, а той продължи към Роберто Солдадо. Първият удар на испанския нападател бе отразен от Гордън, но при добавката Солдадо не пропусна и направи резултата 2:0.

Селтик намали в 44-ата минута, когато Брад Фридъл не се намеси по най-добрия начин и това даде възможност на МакГиуч да изпрати топката в мрежата му. Още до почивката Тотнъм вкара нов гол дело на Люис Холтби.

"Шпорите" поведоха с 4:1 в 60-ата минута след отлично изпълнение на Ерик Ламела. Петият гол във вратата на Селтик падна в 83-ата, когато Кристиан Ериксен изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Гордън.

Ефе Амброуз бе изгонен за втори жълт картон в 88-ата, след като фаулира Роуз в наказателното поле на Селтик, а съдията отсъди дузпа в полза на Тотнъм. Наказателният удар бе реализиран от Емануел Адебайор в 89-ата минута за изразителното 6:1.