Тотнъм продължава да чака първата си победа за сезона под ръководството на португалския мениджър Андре Вияш-Боаш, след като завърши 1:1 у дома с Норич в среща от третия кръг на английската Висша лига. Новото попълнение на „шпорите” Муса Дембеле, който бе привлечен от Фулъм, вкара в 68-ата минута за 1:0 след пас на Джърмейн Дефоу. Тимът от Лондон обаче не успя да устиска крехката си преднина и в 85-ата минута Роберт Снотграс донесе точката за „канарчетата”, след като се възползва от подаване на Ръсел Мартин и оформи крайното 1:1. Така след три изиграни мача Тотнъм има само 2 точки в актива си, колкото и Норич.

Сензацията от началото на сезона Суонзи пък допусна първа грешна стъпка, след като направи 2:2 на свой терен срещу Съндърланд. Гостите поведоха с гол на Стивън Флетчър (40), но уелският тим възстанови равенството чрез Уейн Раутлидж (45+1). Все пак „черните котки” се оттеглиха на почивка с преднина, след като в дългото добавеното време на първата част Себастиан Ларсон подаде към Стивън Флетчър (45+6), който вкара втория си гол в мача за 1:1. След паузата „лебедите” наложиха натиск и стигнаха до ново изравняване чрез Мичу (66), който бе точен за 2:2 след пас на Джонатан де Гузман. До края играчите на Михаел Лаудруп потърсиха и победата, но така и не успяха да се поздравят с трите точки. Те дори останаха с човек по-малко на терена, след като Чико получи директен червен картон в 71-ата минута. Така Суонзи остава със 7 точки в актива си, докато за Съндърланд това бе първа точка.

След като в първия кръг разби Ливърпул с 3:0, сега Уест Бромич се справи у дома и с градския съперник на „червените” Евертън, побеждавайки го с 2:0. „Карамелите” бяха по-дейният тим през първата част, но след почивката отстъпиха инициативата на домакините. Точни за успеха на „дроздовете” бяха Шей Лонг (65) след пас на Питър Одемвинги и Гарет Маккъли (82) след подаване на Брънт. След изиграването на три мача Уест Бромич има 7 точки, докато Евертън е с 6 пункта в актива си.

Уигън и Сток Сити пък поделиха точките помежду си след 2:2. Домакините от Уигън на два пъти повеждаха след голове на Шон Малоуни (5-дузпа) и Франко Ди Санто (48) след пас на Аруна Коне, но „грънчарите” успяха да стигнат до точката след попадения Джонатан Уолтърс (40) и Питър Крауч (77) след подаване на Уолтърс. Така след третия кръг Уигън има 4 точки, а Сток Сити е с 3 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
22.08.12
22:30 ч.
Челси - Рединг 4:2
1:0 Лампард (18-д), 1:1 Погребняк (25), 1:2 Гътри (29), 2:2 Кейхил (69), 3:2 Торес (81), 4:2 Иванович (90+5)
01.09.12
14:45 ч.
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Кевин Нолан (1), 2:0 Уинстън Рийд (29), 3:0 Матю Тейлър (41)
01.09.12
17:00 ч.
Суонзи - Съндърланд 2:2
0:1 Стивън Флетчър (40), 1:1 Уейн Раутлидж (45+1), 1:2 Стивън Флетчър (45+6), 2:2 Мичу (66)
01.09.12
17:00 ч.
Тотнъм - Норич 1:1
1:0 Муса Дембеле (68), 1:1 Роберт Снотграс (85)
01.09.12
17:00 ч.
Уест Бромич - Евертън 2:0
1:0 Шей Лонг (65), 2:0 Гарет Маккъли (82)
01.09.12
17:00 ч.
Уигън - Сток Сити 2:2
1:0 Шон Малоуни (5-дузпа), 1:1 Джонатан Уолтърс (40), 2:1 Франко Ди Санто (48), 2:2 Питър Крауч (77)
90 мача, 23 победи за Саутхямптън, 21 равенства, 46 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК