Тотнъм записа нова късна победа като гост във Висшата лига, след като в мач от 16 кръг се наложи с 2:1 над Суонзи на „Либърти Стейдиъм“. Успехът приближи „шпорите“ на четири точки от Топ 4.

Хари Кейн даде ранен аванс на лондончани, след като в четвъртата минута се разписа с глава след центриране на Кристиан Ериксен от корнер.

В началото на второто полувреме Вилфрид Бони изравни, след като наказа грешка на защитата при корнер от границата на вратарското поле прати топката във вратата на Юго Льорис.

Минута преди края на редовното време Кристиан Ериксен намери празно пространство и стреля точно в мрежата на Герхард Тремел. Така за трети път в последните си четири гостувания във Висшата лига Тотнъм постига победен гол в 89-ата минута или след това.

Успехът позволи на „шпорите“ да се изкачат на седмо място в класирането с 24 точки. Две точки повече и две места пред Суонзи. За „лебедите“ това беше втора поредна загуба.

Кристъл Палас – Сток Сити 1:1
1:0 Джеймс Макартър (11), 1:1 Питър Крауч (13)
Съндърланд – Уест Хям 1:1
1:0 Хорди Гомес (22-дузпа), 1:1 Стюърт Даунинг (29)
Арсенал – Нюкасъл 4:1
1:0 Оливие Жиру (15), 2:0 Санти Касорла (54), 3:0 Оливие Жиру (58), 3:1 Айосе Перес (63), 4:1 Санти Касорла (88-дузпа)