Тотнъм направи първата стъпка, за да успее да си отмъсти на Фиорентина. "Шпорите" завършиха 1:1 като гост във Флоренция в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа и ще се надяват да елиминират противника на "Уайт Харт Лейн" в реванша на 25 февруари.

Двубоят носеше огромен зарияд, след като миналата година, на същия етап от надпреварата, италианците излязоха крайни победители с общ резултат 3:1.

След равностойна първа част гостите успяха да поведат. В 37-ата минута бе отсъдена дузпа за фаул срещу Бен Дейвис в наказателното поле, след като Ненад Томович затисна крака му с шпагат. Зад топката застана Чадли и не сбърка – 0:1.

Тотнъм започна по-уверено след почивката, но Фиорентина устоя и успя да изравни с доза късмет в 59-ата минута. Тогава Федерико Бернадески шутира от около 30 метра, но топката рикошира от крака Райън Мейсън и прехвърли плонжиралия Михел Ворм, за да влезе точно под сглобката – 1:1.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!