Тотнъм поведе с пет точки на върха в английската Висша лига, след като спечели с 2:1 като гост на Кристъл Палас в мач от десетия кръг. "Шпорите" са с 26 точки, а Манчестър Сити и Арсенал делят второто място с по 21.

Отборът на Ангелос Постекоглу не успя да се разпише през първото полувреме, но малко след почивката Джоел Уорд си вкара автогол. Капитанът Хюн Мин Сон покачи на 2:0 в 66-ата минута с осмото си попадение за сезона, а Джордан Аю оформи крайния резултат в добавеното време с гол за Палас.

Така Тотнъм спечели осма победа от десет мача през сезона, записвайки най-добрия си старт от 1960 насам. Кристъл Палас е 11-и в класирането с равни точки с десетия Челси, който днес открива съботната програма у дома срещу Брентфорд.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!