Тотнъм обърна у дома третодивизионния Стивънидж с 3:1 в преиграване от петия кръг на ФА Къп и се добра до 1/4-финалите на надпреварата.

Мачът на „Уайт Харт Лейн“ започна кошмарно за домакините, след като още в 3-ата минута Стивънидж получи дузпа за нарушение на Нелсън срещу Джоел Биром. Именно потърпевшият Биром бе хладнокръвен от бялата точка за 0:1. Гостите пропуснаха нов шанс за гол в 25-ата минута, когато Биром центрира от фаул в наказателното поле на Тотнъм, където Аштън засече топката с глава, но тя излезе в аут. Минута по-късно домакините изравниха, след като Джърмейн Дефоу се измъкна от защитниците на гостите и вкара за 1:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 53-ата минута и Тотнъм получи дузпа за фаул на Робъртс срещу Гарет Бейл. Наказателният удар бе реализиран от Емануел Адебайор за 2:1. Десет минути по-късно Гарет Бейл нацели гредата. Четвърт час преди края Бейл даде извеждащ пас към Дефоу, който с втория си гол в мача оформи крайното 3:1.

На 1/4-финалите Тотнъм ще посрещне Болтън, а двубоят по програма трябва да се играе на 17 март от 19:30 часа.