Тотнъм записа първа победа за годината във Висшата лига. Тимът на Жозе Моуриньо надделя трудно у дома над Норич с 2:1 и сложиха край на черната серия.

Деле Али да открие резултата преди края на първото полувреме, оползотворявайки пас на Серж Орие. Гостите обаче не се предадоха и изравниха чрез дузпа. Сесеньон фаулира Макс Аарънс, а Теему Пуки бе безмилостен от бялата точка.

В 79-ата минута Джовани Ло Селсо пусна страхотен пас за Деле Али, който стреля, но ударът му бе блокиран. Топката отиде към втората греда, където беше Хюн-мин Сон с глава донесе успеха за Тотнъм и Жозе Моуриньо.

Тотнъм се изкачи до шестото място с 34 точки, докато Норич остана последен със 17 точки.

Резултати от днес във Висшата лига
Тотнъм - Норич 2:1
1:0 Деле Али (38), 1:1 Теемо Пуки (70-дузпа), 2:1 Хюн-Мин Сон (79)

Лестър - Уест Хям 4:1
1:0 Барнс (24), 2:0 Перейра (45+5), 2:1 Нобъл (50-дузпа), 3:1 Перес (81-дузпа), 4:1 Перес (88)