Тотнъм спечели с 2:0  домакинството си на Уест Бромич в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. След успеха тимът на Жозе Моуриньо се изравни по точки с Челси и заема седмата позиция във временното класиране. И двата отбора са с по 36 точки в актива си.

Столичани се наложиха срещу Уест Бромич с попадения на завърналия се в групата Хари Кейн и на Хьон-Мин Сон.

Лондончани бяха в пъти по-добри от съперника си, като успехът им можеше да бъде и по-категоричен. Завръщането на Кейн бе добрата новина за Моуриньо, а играта и отборът бяха напълно различни от последните срещи.

След нулево първо полувреме и няколко сериозни пропуска на Кейн, той все пак се реваншира с отлично изпълнение след 54 минути игра, давайки предимство на "шпорите".

Само 4 минути след това и Сон бе точен, възползвайки се от многоходова акция, започната именно от Кейн и преминала през Моура.

Попадение на гостите бе отменено заради засада, като повторенията показаха, че решението на арбитрите е било правилно.