Вратарят на Сток Сити Томас Сьоренсен се превърна в герой за тима си, след като направи спасяване срещу Масимо Луонго, за да донесе победата със 7:6 при дузпите над Тотнъм. Редовното време и продълженията на "Британия Стейдиъм" в 1/16-финала за "Карлинг Къп" завършиха без голове.

Питър Крауч започна мача на скамейката срещу бившия си клуб, но изигра роля за успеха на "грънчарите", вкарвайки петата дузпа при изпълнението на ударите от бялата точка. По-рано Джърмейн Пенънт за Сток и Роман Павлюченко за Тотнъм пропуснаха.

В друг интригуващ сблъсък Нюкасъл надделя с 4:3 след продължения при гостуването на Нотингам и се класира в следващата фаза на "Карлинг Къп". Удар с глава на Фабрицио Колочини в 120-ата минута донесе успеха на "свраките".

Воденият от Стив Макларън Нотингам два пъти се оказваше догонващ в резултата, но изравняваше чрез Роби Финдли и Мат Дарбишър. По този начин бе заличен аванса на Нюкасъл, след като на два пъти Петер Льовенкрандс вкарваше за гостите. Второто попадение на 31-годишния датчанин бе от дузпа в 60-ата, но само 6 по-късно Дарбишър направи 2:2, което остана непроменено до изтичането на редовните 90 минути.

Нюкасъл поведе за трети път, след като центриране на Дани Симпсън попадна в мрежата три минути след началото на продълженията. Маркъс Тъдгей изравни, но до дузпи не се стигна заради късното попадение на Колочини, паднало секунди преди изтичането на 120-ата минута.

Закъсалият в Лига 1 Лейтън Ориент успя да се противопостави на Блекбърн на "Иууд Парк", но накрая стана жертва на късни голове на Рубен Рочина и Симон Вукчевич. Футболистите на елитния тим поведоха от дузпа, изпълнена от Джейсън Робъртс, преди Дейвид Муни да изравни за гостите. Блекбърн натисна през второто полувреме и Рочина изведе тима си напред в 71-ата минута, а 4 минути след това Вукчевич направи 3:1. Дийн Кокс успя да реализира още едно попадение за Ориент в 86-ата, но за повече нямаше време.

Воденият от Мик Макарти Уулвърхемптън разби с 5:0 Милуол и продължава надпред в турнира. Попаденията за "вълците" вкараха Дейвид Едуардс, Адам Хамил, Джордж Елокоби, Джеймс Спрей и Адлен Гедиура.

"Карлинг Къп" - 3 кръг

От снощи:
АРСЕНАЛ - Шросбъри 3:1
1:0 Колинс (16), 1:1 Киърън Гибс (33), 2:1 Окслейд-Чембърлейн (58), 3:1 Йоси Бенаюн (78)

АЛДЪРШОТ - Рочдейл 2:1
0:1 Ашли Гримс (45), 1:1 Майкъл Ранкин (47), 2:1 Дани Хилтън (78)

Астън Вила - БОЛТЪН 0:2
0:1 Крис Ийгълс (54), 0:2 Гаел Какута (77)

БЪРНЛИ - МК Донс 2:1
0:1 Даниел Пауъл (6), 1:1 Киеран Трипър (59), 2:1 Андрю Амогу (89)

Лийдс - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:3
0:1 Майкъл Оуен (15), 0:2 Майкъл Оуен (32), 0:3 Райън Гигс (45+1)

Нотингам - НЮКАСЪЛ 3:4 след прод. (2:2 в ред. време)
0:1 Петер Льовенкрандс (39), 1:1 Роби Финдли (46), 1:2 Петер Льовенкрандс (60), 2:2 Мат Дарбишър (66), 2:3 Дани Симпсън (93), 3:3 Маркъс Тъдгей (114), 3:4 Фабрицио Колочини (120)

СТОК СИТИ - Тотнъм 7:6 след дузпи (0:0 в ред. време и след прод.)

УУЛВЪРХЕМПТЪН - Милуол 5:0

1:0 Дейвид Едуардс (3), 2:0 Адам Хамил (7), 3:0 Джордж Елокоби (38), 4:0 Джеймс Спрей (77), 5:0 Адлен Гедиура (88)

БЛЕКБЪРН - Лейтън Ориент 3:2
1:0 Джейсън Робъртс (44-дузпа), 1:1 Дейвид Муни (64), 2:1 Рубен Рочина (71), 3:1 Симон Вукчевич (75), 3:2 Дийн Кокс (86)

КРИСТЪЛ ПАЛАС - Мидълзбро 2:1
1:0 Уилфред Заха (18), 2:0 Калвин Андрю (52), 2:1 Меруан Земама (55)