Тотнъм изненадващо не успя да победи на своя „Уайт Харт Лейн” борещия се за оцеляване Блекпул и подели по точка с него след 1:1 в изключително оспорван сблъсък от 36-ия кръг на английската Висша лига. Така „шпорите” не можаха да се възползват от грешната стъпка на Манчестър Сити и пропуснаха шанса си да скъсят на 4 точки изоставането от "гражданите" в битката помежду им за четвъртото място във Висшата лига.

Двубоят срещу Блекпул бе невероятно атрактивен, като Тотнъм пропусна един куп положения пред вратата на съперника. Въпреки това гостите поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа от звездата им Чарли Адам в 76-ата минута за 0:1. Невероятният натиск на „шпорите” обаче даде резултат и минута преди края на редовното време те се добраха до точката след гол на Джърмейн Дефоу.

Освен с драматичните последни минути на срещата, двубоят ще се запомни най-вече с бруталното влизане на голмайстора за Блекпул Чарли Адам, който замалко не счупи крака на звездата на домакините Гарет Бейл. Арбитърът на двубоя Лий Пробърт не показа никакъв картон на Адам, а и не отсъди нарушение в ситуацията. Бейл бе изнесен на носилка и се предполага, че травмата му е доста сериозна.

След тази подялба на точките Тонъм остана пети с 56 точки, докато Блекпул изплува над зоната на изпадащите на 17-а позиция с 36 пункта. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
На 7 май (събота)
Астън Вила – Уигън 1:1
0:1 Н`Зогбиа (10), 1:1 Ашли Йонг (17)

Болтън – Съндърланд 1:2
0:1 Бодевайн Зенден (45), 1:1 Иван Класнич (87), 1:2 Съли Мунтари (90+3)

Евертън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Яя Туре (28), 1:1 Силвен Дистен (66), 2:1 Осман (72)

Нюкасъл – Бирмингам 2:1
1:0 Шола Амеоби (36-дузпа), 2:0 Тейлър (43), 2:1 Лий Бойър (45)

Уест Хям – Блекбърн 1:1
0:1 Робъртс (12), 1:1 Хицълшпергер (78)

Тотнъм – Блекпул 1:1
0:1 Чарли Адам (76-дузпа), 1:1 Джърмейн Дефоу (89)

На 8 май (неделя)
14:00 часа Уулвърхемптън – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 145 мача, 51 победи за Уулвърхемптън, 40 равенства, 54 победи за Уест Бромич

16:05 часа Сток Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 79 мача, 21 победи за Сток Сити, 18 равенства, 40 победи за Арсенал

18:10 часа Манчестър Юнайтед – Челси (Диема)
Баланс: 137 мача, 56 победи за Манчестър Юнайтед, 41 равенства, 40 победи за Челси