Тотнъм записа втора поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 13 кръг се наложи с 2:1 над Евертън след обрат. Успехът позволи на „шпорите“ да прескочат „карамелите“ и да излязат на седмо място в класирането.

Евертън поведе в резултата след четвърт час игра, когато Кевин Миралас се разписа с удар от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно Кристиан Ериксен изравни при добавката на удар на Хари Кейн, париран от Тим Хауърд.

Точно преди почивката Роберто Солдадо вкара победния гол за Тотнъм. Испанецът вкара първия си гол за сезона във Висшата лига след пас на Арън Ленън.

Първата загуба за последните пет мача в първенството срина Евертън на десето място в класирането със 17 точки, колкото имат и съгражданите им от Ливърпул, който са 13-и заради по-лоша голова разлика. Тотнъм събра 20 точки и се залепи до шестия Арсенал, който има същия актив, но по-добро голово съотношение.

Манчестър Юнайтед – Хъл Сити 3:0
1:0 Крис Смолинг (16), 2:0 Уейн Рууни (41), 3:0 Робин ван Перси (66)
29.11.14
17:00 ч.
КПР – Лестър 3:2
0:1 Естебан Камбиасо (4), 1:1 Уес Моргън (37-авт.), 2:1 Лирой Фер (45), 2:2 Джефри Шулп (67), 3:2 Чарли Остин (73)