Тотнъм разби у дома италианския гранд Интер с 3:0 в първия им мач от 1/8-финалите на турнира Лига Европа. Головете за убедителния успех на „шпорите” вкараха Гарет Бейл (6), Гилфи Сигурдсон (18) и Ян Вертонген (53).

Джърмейн Дефоу бе единственият изнесен нападател на „шпорите” в предни позиции, но той имаше сериозна подкрепа от Гилфи Сигурдсон, Гарет Бейл и Аарън Ленън. Скандалният Антонио Касано пък водеше атаката на Интер, подкрепян от Рики Алварес и Алваро Перейра ще го подкрепят от задни позиции.

Двубоят на „Уайт Харт Лейн” започна с натиск на домакините, които поведоха още в 6-ата минута, когато исланският национал Гилфи Сигурдсон центрира отляво и уелската звезда Гарет Бейл се разписа с глава за 1:0. Този гол окрили още повече „шпорите”, които удвоиха преднината си в 18-ата минута, след като Сигурдсон преодоля словенския страж на гостите Самир Ханданович за 2:0. До края на полувремето футболистите на Андре Вияш Боаш продължиха да имат инициативата, но не стигнаха до нови попадения. Играта на „нерадзурите” бе безидейна и те застрашиха само веднъж вратата, пазена от американеца Брад Фридел. Това се случи в 42-ата минута, когато Рикардо Алварес пропусна от близка дистанция.

След почивката картината на терена не се промени особено, а домакините от Лондон успяха да направят аванса си класически. В 53-ата минута след центриране от корнер Камбиасо изпусна белгийския бранител на „шпорите” Ян Вертонген, който с глава вкара за 3:0. Лондончани можеха да постигнат още по-изразителна победа, но Самир Ханданович обаче не позволи това да се случи, след като спаси опасни удари на Джърмейн Дефоу, Гарет Бейл и Аарън Ленън. В 74-ата минута влезлият като резерва Родриго Паласио излезе очи в очи с Брад Фридъл, който обаче отрази удара на нападателя. Това бе и последното по-сериозно положение в мача.

В крайна сметка Тотнъм постигна победа с три чисти гола и спокойно ще очаква реванша в Милано точно след седмица на 14 март.

тотнъм_1.jpg__________.jpgТотнъм - Интер 3:0
1:0 Гарет Бейл (6), 2:0 Гилфи Сигурдсон (18), 3:0 Ян Вертонген (53)

Лондон,
ст. "Уайт Харт Лейн"
Съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)
Жълти картони: Бейл (Тотнъм); Перейра и Гуарин (Интер)

Тотнъм: 24.Фридел, 13.Галас, 5.Вертонген, 32.Асу Екото, 28.Уолкър, 7.Ленън (82 - 16.Наутън), 19.Дембеле (64 - 29.Ливърмор), 8.Паркър, 11.Бейл, 22.Сигурдсон (71 - 14.Холтби), 18.Дефоу

Интер: 1.Ханданович, 4.Санети, 26.Киву, 31.Перейра, 23.Ранокия, 40.Жуан (46 - 8.Паласио), 19.Камбиасо, 21.Гаргано, 11.Алварес (67 - 42.Джонатан), 29.Ковачич (56 - 14.Гуарин), 99.Касано