След 6 поредни победи във всички турнири и 4 във Висшата лига Саутхeмптън най-накрая претърпя поражение. то дойде при гостуването на Тотнъм. Шпорите" надделяха с 1:0, като попадението бе дело на Кристиан Ериксен.

Тотнъм имаше предимство през първото полувреме и създаде няколко опасни атаки. Лондончани направиха всичко по-силите си да достигнат до гол още преди почивката и в крайна сметка успяха. Насер Шадли пусна чудесен пас към Ериксен в 40-ата минута на срещата, датчанинът пък не се поколеба и веднага стреля към вратата - 1:0.

Второто полувреме бе за "светците", които обаче така и не успяха да стигнат дори до точка.

С успеха Тотнъм събра 11 точки и зае шестото място във Висшата лига. Саутхeмптън пък е четвърти с 13 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
04.10.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Кристъл Палас 2:0
1:0 Мохамед Диаме (60), 2:0 Никица Йелавич (89)
04.10.14
17:00 ч.
Лестър – Бърнли 2:2
1:0 Джефри Шлуп (33), 1:1 Майкъл Кийтли (39), 2:1 Рияд Махрез (40), 2:2 Рос Уолъс (90+6)
04.10.14
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 2:1
1:0 Адам Лалана (45), 1:1 Саидо Берахино (56), 2:1 Джордан Хендерсън (61)
04.10.14
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 3:1
1:0 Конър Уикъм (4), 1:1 Чарли Адам (15), 2:1 Стивън Флетчър (23), 3:1 Стивън Флетчър (79)
04.10.14
17:00 ч.
Суонзи – Нюкасъл 2:2
1:0 Вилфред Бони (17), 1:1 Папис Демба Сисе (43), 2:1 Уейн Раутлидж (50), 2:2 Папис Демба Сисе (75)